KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12987038
nr 1298 7038
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, "Från Stigbergsgatan". 1984, Signerad. Olja på duk, 100x69 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 december 2019
kl 19:32:37
350 kr
400 kr
450 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska